Mithatpaşa Cad. No:40 Kağıthane - Pk. 34410 - İstanbul - TR +90 212 248 50 90

Hakkımızda

"Kima Temizlik Makinaları"

Doğada ve toplumsal organizasyonlarda değişim kaçınılmazdır. Yarının dünyası nüfus artışı, doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucu oluşan ekonomik ve toplumsal dinamikleriyle daha süratli ve zorlayıcı değişimleri karşımıza getiriyor. Temizlik makinesi ihtiyaçları da bu zorlayıcı sebeplerden bir tanesi. Az zamanda çok iş yapmak felsefesi, daha verimli, daha hijyenik ve daha ekonomik olma koşulları artık evrensel değerlerin bir parçasıdır. Biz kima ailesi olarak bu koşulları iyi özümsedik. Daha verimli, daha ergonomik, daha az maliyet ile temizlik yapabilmek için; temizlik makinesi ve ekipman ihtiyaçlarını profesyonel temizlik firmalarına sunuyoruz.

Hakkımızda; Kima Makina Şirketi 1973 tarihinde İstanbulda faaliyet göstermeye başlayan Kima şirketler gurubunda yer alan üç ana şirketten bir tanesidir. Daha eski kayıtlar araştırıldığında Kima şirketi, Osmanlı döneminde yurtdışı ticaretine başlayan ilk şirketler arasında yerini almıştır. Kima Makina bilhassa Türkiye'nin ihtiyacı olan önemli sanayi hammaddeleri üzerine mümesillik ve distribütörlük hizmetlerini yürütmektedir. Şirketin ana amacı Türk sanayisine kaliteli ürünler ile hizmet vererek büyüyen ekonomimize katma değer sağlamaktır. Hizmetlerimizdeki hedef tam müşteri memnuniyetini oluşturmaktır. Kima hizmetinin karşılığı olarak; müşterilerinin uzun süreli tedarik tercihi olarak kalabilmeyi kurulduğu ilk günden itibaren başarabilmiştir. Şirketimiz temizlik makinaları, kimyevi maddeler ve akümülatör sektörlerinde uluslar arası firmaları temsil etmektedir. Her ana sektör için konusunda uzman deneyimli personel altyapısını oluşturmuştur.

Kalite Felsefemiz; Kalite sözcüğü kullanım amacına göre değişik anlamları ifade edebilir. Birçok kişiye göre kalite “pahalı”, “lüks”,”az bulunur”, “üstün nitelikte” ve benzeri kavramlarla eş anlamlıdır. Teknik formasyondaki kişilere göre kalite “standartlara uygunluk” ile özdeştir. Tek bir cümle ile açıklamak gerekirse, Kalite, istenilen özelliklere uygunluktur. Burada kalite kavramına dikkat edilecek olursa istenilen özelliklere uygunluk cümlesi şirketimizin kalite felsefesini ortaya çıkarmaktadır. Kima şirketi müşterinin nasıl bir makinayı hangi koşullarda kullandığını çok iyi bilmektedir. Bu koşullar altında makinenin hangi standartlarda olması gerektiği belirtilmiştir. Yani örnek vermek gerekirse fazla elektronik sistemi olan, gereksiz fonksyonları içeren, Türk işçisinin anlamakta zorlanacağı kullanım kabiliyeti gerektiren, gereksiz yere maliyet arttırıcı fonksyonlara sahip olan bir makine bizim için kaliteli bir makine değildir. Bunun yerine kolay kullanımlı, ergonomik, anlaşılabilir daha az hata veren, kolay kolay bozulmayan ( Rebust Design) bir makine bizim için Kalitelidir. Çünkü bir makineden istenilen özellik budur. İşte biz ülkemiz koşullarını çok iyi özümseyerek istenilen bu KALİTELİ MAKİNA ihtiyacını sizlerin beğenisine sunuyoruz.,

Kima Markası; Şirketimiz Türk Patent enstitüsünden tescilli olarak “Kima” Markası ile Temizlik makinalarını 2009 yılından itibaren piyasaya sunmuştur. Kima markası ile satılan ürünler Türkiye standartlarına uygun, son derece güvenebileceğiniz uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli ürünlerdir.

Kima; Temizlik sektörünün dünyadaki lider ülkesi İtalya'dan dünyada tanınmış CTM Temizlik Makinalarının TÜRKİYE ve TÜRK Cumhuriyetleri distribütörü, İtalyan Fimap S.p.A IPC S.p.A. ve Wirbel S.p.A Temizlik makinalarının Türkiye İthalatçısı, Dryfit, Powerfit markalı akülerin Türkiye distribütörü, İtalyan menşeili Poli süpürme makinalarının Türkiye exclusive yetkilisi, İtalyan Soteco profesyonel elektrikli süpürgelerin Türkiye Distribütörü, İtalyan menşeli basınçlı yıkama makinalarının Türkiye Distribütörü, İtalyan menşeili Pulex & Unger Çek-sil ve temizlik aparatları, Readysystem Temizlik ve Kat arabaları, Türkiye Distribütörüdür. Ürünlerimizi UNI EN ISO 9001-2000 yönetim sistemi güvencesi altında müşterilerimize sunarız. Türkiye genelinde güçlü bayi ağımız ile uygun fiyat stoklu mamül, servis ve yedek parça ihtiyaçlarınız için kurumsal bir kimlik, güler yüzlü, uzman tecrübeli kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Mamüllerimiz ile ilgili teknik bilgi, fiyat, teslimat, satış koşulları ve pazar uzmanlığı konularında bilgi vermek üzere müşterilerimizin hizmetindeyiz.

TEKNİK SERVİS; Bünyemizdeki markalarla Türkiye genelnde yetkin servis ağı ile arızalar yerinde tespit edilmekte ve tamir edilmektedir. Garanti dahilinde ve garanti sonrasında bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Teknik servisimiz TSE tarafından TSE-TS 12859 satandartı altında, yetkili servisler E Grubu temizlik makinaları grubunda Resmi Yetkili Servis olarak hizmet yeterlilik belgesi (TSE-HYB ) almıştır.
Müşteri Hizmetleri: Danışmanlık hizmetleri, Ücretsiz planlama, Proje uygulama, Satış öncesi, Satış Sonrası. (T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rakabetin Korunması Genel Müdürlüğünden Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi şirketimiz tarafından alınmıştır..)